تبلیغات
قطره زندگی - در هنگام ظهور امام زمان(عج) همه آب ها از بین میروند
وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَیْءٍ حَیٍّ سلام به وبلاگ ما خوش آمدید امیدوارم با نظرات خود ما را در پیشبرد اهداف این وبلاگ یاری نمایید.عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم
شخصی خدمت امام صادق(ع) شرفیاب شد و عرض کرد: علم شما در چه حدودی و چه مقدار است؟ فرمود: به مقدار سؤال شما یعنی ما جوابگوی همة پرسش‌های شما هستیم، و آنچه را که بپرسید پاسخ آن را می‌دانیم. عرض کرد: این دریای آب است آیا زیر آن هم چیزی است؟امام صادق(ع) فرمود: بلی،آیا دوست داری با چشم خود ببینی یا با گوش بشنوی کافی است؟عرض کرد: دیدن با چشم را بیشتر دوست دارم، زیرا گوش گاهی چیزی را می‌شنود که آن را نمی‌شناسد و نمی‌داند و آنچه باچشم دیده می‌شود قلب به آن گواهی می‌دهد و نزد شخص ثابت و قطعی می‌گردد.      
 آن‌گاه امام(ع) دست آن شخص را گرفته به راه افتادند تا به کنار دریا رسیدند، به  دریا اشاره نمود و فرمود: ای بندة فرمان‌بردار پروردگار، آنچه در نهان  خود داری ظاهر و آشکار کن.ناگهان دریا از قعر آن شکافته شد و آبی نمایان گشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین‌تر و از مشک خوش‌بوتر و از زنجفیل  لذیذتر بود.عرض کرد: ای ابوعبدالله! فدای شما گردم، این آب با این اوصاف برای کیست؟ و چه کسانی از آن استفاده می‌کنند؟ فرمود: برای قائم ما اهل بیت و یاران آن حضرت است. عرض کرد: چه زمانی؟ فرمود: هنگامی که آن قیام‌کننده به همراه یارانش قیام کرد، آبی که روی زمین است ناپدید شود به طوری که آبی یافت نشود. اهل ایمان به درگاه خداوند ناله و فریاد کنند و از او درخواست کنند، خداوند متعال در آن هنگام این آب گوارا را برای آن‌ها اهر گرداند و ایشان از آن بیاشامند، و بر مخالفین آنها نوشیدن این آب حرام باشد. سپس این شخص سر خود را بالا برد و در هوا اسب‌هایی را زین کرده و لجام زده که بال داشتند مشاهده کرد، از امام صادق(ع) پرسید: این اسب‌ها چیستند؟ فرمود: هذه خیل القائم(ع) و أصحابه. این اسب‌هایی است که حضرت قائم(ع) و یاوران او بر آن‌ها سوار می‌شوند. عرض کرد: من هم بر آن‌ها سوار می‌شوم؟ فرمود: اگر از یاران آن حضرت باشی سوار می‌شوی.عرض کرد: من هم از این آب گوارا می‌آشامم؟ فرمود: اگر از شیعیان او باشی می‌آشامی.
تاریخ : پنجشنبه 31 اردیبهشت 1394 | 06:26 ب.ظ | نویسنده : شکوفه احمدپور سامانی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.